Pro ZŠ 6. – 9. třída a STUDENTY

Včelstvo a jeho produkty

Dozvíme se, jak vypadá včelí společenstvo, úkoly jednotlivých členů a vzájemná komunikace, o vývoji včely. Zjistíme, jaké jsou včelí produkty, jak vznikají a k čemu je využíváme – jako praktickou ukázku si vyrobíme svíčku. Prohlédneme si úly s živými včelami i včelařské pomůcky, práci včel si přiblížíme v krátkých filmech.  Pracujeme v týmech a poznatky si otestujeme v kvízu.

Délka programu: 120 min                    Vstupné: 120,- Kč/1 žák, 120,- Kč/1 student 

 (každý si odnese nejen zážitek, ale i malý dárek v podobě svíčky)

svíč

 

Život včelstva

Zamyslíme se nad tím, co a kdo ohrožuje včely, proč jsou pro nás nepostradatelné. Dozvíme se, jak vypadá včelí společenstvo, úkoly jednotlivých členů, o vývoji včely, o včelích produktech a jak vznikají, o komunikaci včel, prohlédneme si úly s živými včelami i včelařské pomůcky, práci včel si přiblížíme v krátkých filmech.  Pracujeme v týmech a poznatky si otestujeme v kvízu.

Délka programu: 90 min                    Vstupné: 120,- Kč/1 žák, 120,-Kč/1 student  

(každý si odnese nejen zážitek, ale i malý dárek v podobě svíčky)

ext

 

Význam včel pro náš život

Dozvíme se, jak vypadá včelí společenstvo, úkoly jednotlivých členů, o vývoji včely, o včelích produktech a jak vznikají, o komunikaci včel, prohlédneme si úly s živými včelami i včelařské pomůcky, práci včel si přiblížíme v krátkých filmech.  Zamyslíme se nad tím, co a kdo ohrožuje včely, co by se stalo, kdybychom je neměli. Vliv včel na krajinu a náš jídelníček.  Pracujeme v týmech a poznatky si otestujeme v kvízu.

Délka programu: 100 min                   Vstupné: 120,- Kč/1 žák,  120,- Kč/1 student  

(každý si odnese nejen zážitek, ale i malý dárek v podobě svíčky)

ul